Svobodní se ptají, zaplatí někdo za miliardovou chybu ?

Debaty ve Volebním speciálu Martina Veselovského v Českém Rozhlase, jsme se nemohli zúčastnit na místě debatérů. Lukáš Bičan však dostal možnost se zeptat pana hejtmana drobnou otázku. Jak na ni pan Čunek a pan Mišák reagovali posuďte sami.

Svobodní se ptají

Kraj by podle nás podnikat neměl. Evidentně na to nemá cit, lidi a co hlavně – morální právo. Hazardovat s penězmi, které mohli občané dostat ve formě silnic, přímých dotací obcím či školám je prostě faul. Pan hejtman tvrdí, že investice je do budoucnosti a že dobrá bude.  Proč tedy do takové dobré investice nedal peníze on, případně další zastupitelé, či jejich známí podnikatelé sami. Investovat bez rizika je moc fajn, to bychom určitě chtěli všichni. V nejhorším řekneme, že alespoň někdo dostal práci při stavbě, nebo že časem to bude investice výhodná.

Kraj nemá podnikat. To říkají Svobodní. Přidejte se k nám a zastavme takovéto nesmysly.

Lehce mimo téma:

Přišlo mi, že pan Veselovský zbytečně zlehčil naši otázku a napsal jsem mu drobný dopis. Nemám na něj, žádnou reakci. Zde je dopis.

Dobrý den,

Děkuji Vám za zorganizování předvolební debaty zde ve Zlínském kraji. Z vašeho vystupování na mě číšela profesionalita a naprostý odstup. V tom dobrém smyslu.

Nevím zda si mohu dovolit drobnou výtku, či připomínku. Lukáš Bičan, jeden z členů Strany Svobodných Občanů měl dotaz, zda kraj vyvodí nějakou personální zodpovědnost, ze špatné investice a zda chtěl občanům vrátit 2500 Kč za onu investici (chybnou a navíc nesoucí na kraj další náklady z úroků a rizika, že se dotace budou nakonec možná muset i vracet, pokud se nesplní různé ukazatele naplněnosti).

Vaše reakce byla vtipná a pohotová, když jste naznačil že by si mladý muž rád odnesl 2500 Kč s sebou. Přesto jen nevím, zda je opravdu na místě zlehčovat výše zmíněnou skutečnost. Onen mladý muž se snažil poukázat na to, že peníze nejsou radních a zastupitelů, ale občanů, kteří je musí zaplatit a pak jen s černým humorem sledovat, kde ty peníze skončí.

Vidím, že jste naprosto nestranný, ale přesto bych byl rád, kdybyste se stranil nás „bezmocných“ občanů a zlehčoval spíše politiky. Všichni by to potřebovali a více většími kapkami.

Zde neříkám, že jste to nedělal, jen jestli ostrost vašeho vtipu nebyla lehce zaměřená špatným směrem. Tohle je jen malinký detail, nevím jak to vyjádřit, ale jsem s Vámi vlastně velmi spokojen.

Děkuji za přečtení a mnoho zdaru při dalších debatách,

Ing. Tomáš Pajonk