Volební kampaň 16.9.2012

Ani poměrně chladné nedělní ráno nás neodradilo od našeho snažení. V plánu byly dvě zastávky – pouť ve Valašských Kloboucích a návštěva Luhačovic. Tentokrát jsme se vydali v sestavě Pajonk-Hubená-Bičan. Plánovaná pouť ve Valaš. Kloboucích nedopadla uplně podle našich představ, jelikož se nejednalo o „klasickou“ pouť, ale o čistě náboženské setkání s pár stánky, kde se přítomní mohli občerstvit. I přesto jsme se na místě zdrželi cca 1 hodinu a rozdali kolemjdoucím více než stovku letáčků s naším krajským programem. Po skončení mše se tamní náměstí uplně vylidnilo a tak jsme usoudili, že nejrozumnějším krokem bude přesun do lázeňského města. Po cestě jsme ještě využili příležitosti a vylepili plakáty v několika obcích.
Při příjezdu do Luhačovic jsme byli mile překvapeni. Po lehkém občerstvení jsme zvolili vhodné místo, a kolem našeho stánku proudilo několikanásobně více občanů. Nejenže jsme rozdali několik stovek letáčků, ale především – byli jsme vidět. Až na osobní atak jednoho kovaného soudruha, který našeho lídra Tomáše Pajonka chtěl bezdůvodně fyzicky napadnout, probíhalo vše v pozitivní náladě a setkání s lidmi byly spíše milé. Nesmím však opomenout ani jednoho pána, který se nám představil jako kandidát na pozici prezidenta ČR. Během pár minut se z něj vyklubalo, že jedním z těch nejzásadnějších problémů, které naši zemi trápí, jsou vlastně domácí mazlíčci v panelových bytech, kteří ruší ostatní majitele a nájemníky. Ono setkání jsme považovali jako veselou třešničku na dortu relativně úspěšného dne.
Chtěl bych jen připomenout, že se do Luhačovic vracíme a v pátek 28.9. Náš stánek bude k vidění na Svatováclavském jarmarku.

Lukáš Bičan