Volební kampaň 8.9.2012 – Začínáme

Dobrý den,

Tak jsme vyjeli ! Věrným černým onálepkovaným ořem, do okresu Kroměřížského.

Posbírali jsme se, dojeli do Stupavy masku EuroOvčana a předali letáky a plakáty panu Štěpánovi. EuroOvčan je super. Plakát k němu taky. Děkujeme Štěpánovým. Stupava je hezká. Ono je tu vůbec hezky. Jeli jsme přes Chřiby vylepili plakáty v malých obcích.

Kroměříž.

Brbláme, že jsme měli jet do toho Hradiště, na druhou stranu , když to ti Hradišťáci rozmlouvali, tak na tom asi něco bude. Parkujeme nedaleko náměstí. David M. se navléká do berana. Sekne mu to ! Mirek Jahoda je EuroOvčan, Lukáš Bičan má letáky a úsměv na moravské děvčata a já tahám stánek a víno, jakožto logistik.

Náměstí jsou v sobotu celkem mrtvá. Rozbalujeme stánek a vidíme, že lidi se s námi bavit nezačnou, tak jdeme diskutovat. Kontaktní kampaň. Hmm. Má první oslovená paní co si vzala leták se mě zeptá. Vy jste strana ? A koho byste volil ODS, ČSSD nebo KSČM. Volil bych sebe. Ne kdybyste nemohl. Nikoho. Ale kdybyste musel. No tak nemůžu z tohoto jen tak couvnout, nejsem přeci jen zvolený politik. Takže ODS. Špatná volba. Paní se rozpovídá a říká, že jednou pochopím, že komunisti byli dobří.

Ptáme se – chtěli byste v česku euro ? cítíte se jako svobodný občan ?

Další pán je rozezlen na úřady a potažmo na mě. Že prý jsem mu na úřadě nepomohl. No to asi ne, když tam ani nejsem.

Pár lidí si ale letáky bere, jedna paní se dá i do řeči a je prý ráda, že s tím jako mladí chceme něco dělat. Kluci postupují podobně. Lukáš B. a Mirek  J. se nebojí ptát se. Mirek se na podpis zeptá velice rychle a nevtíravě. Opravdu na to má cit. Nicméně něco podepsat není jen tak. Náš Beránek sbírá sympatie u stánku a když tam nejsme tak se s ním dali lidé do řeči i ti co s náma bavit nechtěli. Holt beran je roztomilý.

Po dvou a něco hodinách to balíme a jedeme dále.

Jedeme přes obce a osádky. Zádruhy. Je to fakt pěkná jízda. Přelepujeme pár vlajek EU samolepkou – Zaplaceno Daňovým poplatníkem.

Holešov.

Mrtvo pusto. Dáváme letáky za auta a bavíme se několika lidma. Jeden nám slíbil hlas. Resp. Davidovi. Rozdáváme letáky za auta a na na sídlišti jsme také snad získali příznivce – muže jenž se stará o ženu na invalidním důchodě. Překvapivě vždy volil pravici ale ta už teď není. Svobodní jsou ale trochu extrémní i na něj. Vysvětlujeme že nižší daně jsou dobré pro všechny, že předseda Petr Mach tvrdí, že hodně úřadů musí padnout dříve než, než se bude liberalizovat sociální sféra. To ho ukliďňuje a říká, že stejně toho tolik neprosadíme, aby ho to ohrozilo. Snad to ale posuneme trochu zpátky ke svobodě a menšímu státu. Dali jsme mu i program a podepsal nám petici pro  Jakla.

Posilňujeme se v asijském bistru a dostáváme dobrý nápad. Ten vám ale tady neřeknu …

Bystřice p. Hostýnem

Tak tady už pes umřel úplně. Letáky a trocha konverzace s cyklistou.

Objíždíme okolní obce, mluvíme s lidmi na návsi a dostáváme další nápad. :)

Výsledek:

Půl nádrže nafty žbluňk. 9% obcí ZK už má alespoň jeden plakát a pár letáků. 7 podpisů pro L.Jakla. (to je slabé, ale není to jednoduché sbírat). Lidé nás viděli v tričcích, pár přislibů hlasů. Zkušenosti pro tým. Ostatní kraje už dávno zkušenosti mají, my noví tady zatím ne. EuroOvčan potřebuje mít výraznější EU znaky. Tričko eu, hvězdové kalhoty. Nebo snad EU prapor co si půjčí třeba od CEVRA :)

Ve městech je vhodné stát jedině při nějaké větší akci jako jsou farmářské trhy nebo něco takového. Případně ve všední den. Takže budeme muset využít i všedních dnů.

Taky budeme potřebovat podporu dalších. Přeci jen – ne vždy můžeme my. Napište, kdy byste mohli ve Vašem městě vy, přijedeme / přijedu zařídíme. Napište si také o letáky a plakáty, případně další věci.

Zítra Uherské Hradiště !