Zase Volby – abychom nevyšli ze cviku

Pokračujeme ve volbách, tentokrát si zvolíme nové předsednictvo.

Nejprve mi však dovolte  ohlédnutí na začátek roku, kdy měli Zlínští Svobodní tolik členů, že se dali spočítat na prstech jedné ruky.

Přesto slíbil předseda Pavel Machálek Petru Machovi, že půjdeme do krajských voleb. Tak trochu odvážné, ne? Výsledek je dobrý, zisk 50% by byl určitě  lepší.

Když začalo spontánně přibývat nových členů a příznivců, v létě už bylo rozhodnutí jít do krajských voleb dost reálné.

Doteď jsme měli předsedu z UH, místopředsedy ze ZL a Otrokovic – zároveň pro Kroměřížsko, doplnili jsme místopředsedu pro Vsetínsko.

Okresy tedy měly své „styčné důstojníky“ v osobách místopředsedů. V krajských volbách odvedli všichni velmi dobrou práci, zejména Tomáš Pajonk na prvním místě kandidátky.

Nyní máme 29 členů, jeden (dosavadní příznivec) bude schválen novým předsednictvem po volbách. Právoplatných příznivců je 41.

Volby proběhnou takto:

Od 22. do 26. října se kandidáti na předsedu a 4 místopředsedy přihlásí volební komisi.

Od 28. října do 2. listopadu  2012 se bude volit.

Všechny budoucí členy předsednictva čeká finančně a časově náročná práce na přípravě dalších voleb a zároveň  plynule pokračující kontaktní kampaň. Nejbližším postupným cílem je dobrý výsledek v parlamentních volbách za 2 roky (nebo možná i dříve). Lidově řečeno – „bude to makačka“, jako byla doposud, s vysokým nasazením celého vedení krajského sdružení. Což je podle mne jediným vodítkem pro správnou volbu.

Autor:  Věra Hubená

Poznámka: Datumy jsou navržené a můžou se změnit, pokud volební komise určí jinak.