ČEZ má velký problém

To ale vůbec nic nemění na vysokých platech a odměnách managementu – co na tom, že v Albánii a Bulharsku špatně investovali. Chlapci ze státního podniku se vůbec nemusejí bát, že by na ně doma někdo vzal vidle jako na Balkáně, nakonec Evropská unie je přece ochrání, neplatící Albánce a Bulhary patrně ztříská, až budou modří (a zaplatí).
Když se daří, stoupají odměny pro státní vedoucí pracovníky do závratných výší, když se podaří výše zmíněná krpa, měli by logicky chodit domů s platem jedna koruna, případně odejít středem s omluvou – ano, zvorali jsme to, promiňte, už jdeme. Leč toho se těžko dočkáme a vsadím se s vámi, že na platech vedení se zhola nic nezmění. Jsou sice nemravně vysoké (a nejen tady), ale co už…
Pokud by se jednalo o soukromou firmu, nic bych psát nemusela, snad jen, že je třeba podpořit ji v úsilí domoci se práva. Státní podnik je něco jiného – jeho výnosy jsou pro rozpočet důležité, protože nedostane-li ministr peníze od protěžovaného a dotovaného chráněnce, sebere je nám – jakýmkoliv způsobem. Nevěříte přece prohlášení ČEZ, že nás jeho aktivity v zahraničí nijak neovlivní.
Balkánské potíže se nás tedy hodně dotýkají a bylo by dobré zkontrolovat, zda máme vidle připraveny.

Věra Hubená