Demonstrace proti účasti komunistů ve vedení kraje – Vsetín

Zúčastnil jsem se této demonstrace a měl jsem před shromážděnými následující projev. Zvukový záznam nejspíše nebyl proveden, jde tedy o mou přípravu a tentokrát jsem projev reprodukoval naživo poměrně věrně.  Na demonstraci bylo cca 50 lidí a pokryla ji nějaká média. Přímo se mnou nikdo žádný rozhovor neměl. S několika občany jsem se po skončení dal do řeči. Z dalších politiků tam vystoupil pan senátor Jiří Čunek, přeci jen Vsetín je „jeho“ město.

Dobrý den,

Jmenuji se Tomáš Pajonk, jsem předsedou Strany svobodných občanů ve Zlínském kraji. Chci Vám nabídnout své odpovědi na dvě zásadní otázky, týkající se rostoucího vlivu komunistů v našem a dalších krajích.

Proč? Proč komunisté dostali tolik hlasů?

Co s tím? Jak zabránit tomu, aby se totalita vrátila?

Proč jako jediní dostali komunisté o tolik hlasů více než v minulých volbách? Nebyli tedy úplně jediní. Hlasy přibyly i KDU-ČSL, Svobodným a Pirátům. Všem velkým stranám hlasy ubyly, nejvíce ČSSD ( (28000) a ODS. Desetitisíce lidí nepodpořili strany, kterým dříve věřili, nebo v ně alespoň doufali.

Celých plynulých 20 let vidíte, jak voliči čím dál tím víc preferují ty kandidáty, kteří jim slibují, že „zrovna oni“ udělají pro lidi víc než ostatní. Že se postarají, zařídí, přijmou zákony, zakážou, přikážou. Až se jim podařilo nás přesvědčit o tom, že záleží na lidech, na politicích, jak se lidem bude žít. A tak se snažíme v omezené nabídce politiků najít ty poctivější, čestnější, schopnější.  Znovu a znovu jsme zklamáni. A zklamáni budou i voliči, kteří dali tak silný mandát komunistických politikům. Hledali … a nenajdou! Nemůžou totiž najít!

Lidi nevolí komunisty proto, že se těší do gulagu. Nevolí je proto, že jsou sami hloupí a nenávistní. Taková je jen malá část. Oni prostě, neví kam a kudy ven. Jdou k těm, co slibují nejvíce. Každý je zklamal.

Co s tím? Zakázat komunisty nepomůže, maximálně nepůjdou vidět a schovají se do ostatních stran.

Můžeme taky dát politikům ještě více moci a  doufat, že ti další (novější a lepší) už to spraví. Tomu snad nikdo nevěří.

Jediná cesta vpřed je zastavit politiky. Omezit stát. Vrátit se zpátky k volnému trhu. Vrátit lidem peníze jejich a svobody. Lidi umí být zodpovědní sami za sebe a jedině tak se dostaneme dále.

Pokud to neuděláme, komunisté rádi převezmou stát, který je tak blízký jejich socialistickému snu. 50% socialismus už máme, doplní jen druhou polovinu a jsou tam.

Proto voláme na poplach – Zastavit stát!

Omezme moc politiků. Ať nám vrátí naše peníze. Ať nám vrátí naše práva. Své životy si umíme žít sami. Nechme je být. Ještě máme čas. Jakmile zvítězí komunisté, protože občané už neuvidí žádný rozdíl mezi socialisty a komunisty, tak to už bude pozdě.