Výsledek voleb je takový, jaká je společnost

Byli jsme společně rozčarování z drtivé převahy levice v krajských volbách. Možná jste si stejně jako já říkali, že občanům se snad stýská po socialismu a že nechtějí přijímat naše perfektní pravicové ideály.

Ano, tato společnost je levicová, stejně jako umělci a novináři (skoro všichni). Možná jste si také mysleli, že nic horšího už nás do parlamentních voleb nemůže potkat. Chyba lávky – volba prezidenta krajské volby mnohonásobně překonala. Tolik lží, podvodů, klamavých triků a vyhozených milionů, to tady ještě nebylo.  A nakonec bude na hradě bývalý komunista.

Ani skončená volba však bulváru všeho druhu pusu nezavřela – hlavní zpráva dne: MZ šel nakupovat. Další hlavní zpráva: MZ byl dvě hodin fotografován, další: dcera budoucího prezidenta má ochranku atd.

Žádné důležitější zprávy u nás a ve světě patrně nejsou – ačkoliv na netu si je hravě najdete.

Zklamání ze stavu společnosti by mělo semknout všechny odpůrce komunistů, rozumné lidi, schopné podnikatele, všechny, kteří si pamatují, v jak hnusné době jsme žili, aby další děs-běs příště nepřipustili. Troufám si však tvrdit, že se to nestane. Nový prezident se přece nezvolil sám, dostal hlasy našich sousedů, známých, spoluobčanů – a to je to hrozné, co mne děsí. Něco mu museli uvěřit, něčím jim musel imponovat.

A že se bude tato hrůza opakovat v dalších volbách? – vsadím své botečky (ty nejmilejší, červené).

Věra Hubená