Svobodní osladili lidem hořký den daňového přiznání

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Svobodní osladili lidem hořký den daňového přiznání

Zlínský kraj, 3. 4. 2013

V den odevzdání daňového přiznání se členové a příznivci Strany svobodných občanů zúčastnili celostátní akce před finančními úřady. Dvojice Svobodných stály před každým finančním úřadem v našem kraji. Jedinou vyjímkou byla Bystřice pod Hostýnem. Cílem bylo upozornit občany na vysokou míru daňového zatížení v České republice, která dosahuje přibližně 50 %. Svobodní lidem představovali své návrhy na reformu daňového systému a sbírali podpisy pod petici za zrušení některých daní. Pro oslazení „hořkého“ dne každý zájemce dostal malou čokoládu.

 

Petice Svobodných požaduje zrušení daně z převodu nemovitostí, daně dědické, daně darovací a spotřebních daní z plynu, elektřiny a uhlí. Náklady na výběr těchto daní jsou vyšší než samotný výnos z nich a jsou tedy škodlivé jak pro občana, tak pro stát.

 

Svobodní občanům vysvětlovali i další návrhy na snížení celkové daňové zátěže. Je to především zrušení daně z příjmu fyzických osob a třeba také legalizace „švarcsystému“, který umožňuje zaměstnavatelům a zaměstnancům svobodně si dohodnout podmínky pracovního poměru, pružný pracovní trh a zjednodušení zaměstnavatelnosti lidí.

Strana svobodných prosazuje zavedení tzv. lidového veta, pomocí kterého by občané mohli v referendu zabránit politikům zvyšovat daně bez souhlasu obyvatelstva.

***konec zprávy***

Předseda krajského sdružení Svobodných

Tomáš Pajonk

tom@pajonk.cz

telefon 721 225 333