Jak v Otrokovicích shání peníze pro školu?

manesova

Co dělat, když má základní škola potíže s penězi a chtěla by svým žákům zařídit moderní učebnu? I v době, kdy peněz se příliš nedostává se však ukazuje, že si lidé dovedou poradit. Příkladem je počin Základní školy Mánesova v Otrokovicích. Tato škola se pyšní velmi moderním stylem výuky výtvarné výchovy, kdy vyučující oživili tradiční výtvarnou výchovu o výuku počítačových animací. Tento kreativní přístup je jistě velmi prospěšný jak pro zajímavou výuku žáků, tak pro jejich možné budoucí uplatnění neboť počítačová grafika je dnes všude kolem nás.

Poskytnout mladým studentům animace potřebné zázemí však něco stojí a tak se v ZŠ Mánesova rozhodli zorganizovat sbírku přes portál Hithit. Ve zkratce jde o online sbírku, kdy lidé posílají přes internet peníze na určitý projekt a pokud se nepodaří vybrat cílovou částku, peníze se automaticky pošlou přispívajícím zpět na účet. Portálu Finanční noviny organizátorky sdělily:  „Zjistili jsme, že peníze na tohle (od státu) nikdy nedostaneme,“ vysvětlily učitelky Marcela Javoříková a Ivana Řezníčková. Za peníze chtějí pořídit grafické tablety, osvětlovací lampy a také lepší počítače a fotoaparáty (FN, 2013).

Příklad otrokovické školy ukazuje, jak si Svobodní představují fungující občanskou společnost. Je to také důkaz toho, že lidé si umějí pomoci bez politiků a úřadů a sami vytvořit prostředí, které vylučuje korupci.

Pokud se vám projekt ZŠ Mánesova líbí, můžete přispět zde: https://www.hithit.com/cs/project/121/animacni-dilna-na-zakladni-skole-manesova-v-otrokovicich?variant=b

(zdroj: Finanční noviny.cz, hithit.cz)