Představujeme se – Tomáš Blecha

Tomáš Blecha je členem Svobodných v Uherském Hradišti.

1.      Vaše názory velmi dobře formulujete a mne by zajímalo, jestli byste dokázal srovnat všeználkovského Václava Moravce, kdyby Vás pozval do svého nedělního pořadu?

Otázky Vymývače Mozků jsou pořadem, kterému bych se snažil vyhnout obloukem. Srovnat Václava Moravce je docela těžké, protože je to největší manipulátor, co v naší televizi je. Ale kdybych musel, tak se s ním utkám a nenechám se jím manipulovat.

2.      Útržkovitě vím, že máte vztah ke skanzenu v Modré. Prozradil byste více podrobností – např. jste modranský kníže, aspoň občas?

historicka_bitva_0908_0020_denik-1024Kníže nejsem, knížete máme a jsme s ním všichni spokojeni (myslím našeho knížete na Modré, ne toho ochrapu za kterého se schovává TOP 09). Jsem členem občanského sdružení Velkomoravané, snažíme se o rekonstrukci života na Velké Moravě, která i přesto, jak velký vliv měla na historický vývoj Evropy, je hodně v historii opomíjena a povědomí lidí o této zajímavé době je značně zkreslené. No a naším cílem je to napravit.

 3.      Uherskohradišťsko by se zdálky mohlo zdát jako hlavně folklorní a vinařská oblast. Přesto je tam dost přemýšlivých pravicových lidí. Jak je připojit do týmu Svobodných?

Jediná možnost, jak lidi připojit k týmu Svobodných, je s nimi mluvit. Musíme ven mezi lidi,  ukázat jim že existuje opravdu pravicová strana. Současné parlamentní strany se snaží ze všech sil lidem politiku znechutit a to nám zrovna neprospívá, také jako malá a nová strana jsme byli dost poškozeni tím, co předvedly Věci Veřejné a jejich odpadlická část LIDEM. Také chování rádoby pravicové vlády, má za následek velkou neúčast pravicových voličů u voleb. Jak je ale přesvědčit, že se nemají vzdávat, to zjistíme jen z diskuze s nimi.

4.      Troufl byste si odhadnout, kdy se stanou Svobodní parlamentní stranou?

Myslím si, že máme šanci tak 50:50 že to bude už ve 2014. Ale bude to od nás vyžadovat spoustu práce.svobodni102

5.      Co podle Vašeho názoru potřebuje Uherské Hradiště v nejbližší době – doufám, že ne další aqvapark?

Pominu-li velký dluh radnice, na kterém aquapark má dosti významný podíl, tak dost velkým problémem Uherského hradiště je parkování, zejména v místech panelových sídlišť, jako jsou třeba Východ a Štěpnice. Komunističtí plánovači když je plánovali, nejspíš nepočítali s tím, že za pár desítek let bude skoro ke každému bytu i auto. Jsou sice plány na stavbu parkovacích domů, ale bylo by to na úkor zeleně a to také není dobré. Na toto téma by radnice podle mě měla vést širší debatu s lidmi z Uherského Hradiště.

Děkuji za odpovědi

Věra Hubená