Zažehněme jiskru!

Vážení kolegové a kolegyně,

začala kampaň do PSP ČR. Díky elánu a předchozím aktivitám do této kampaně vstupujeme v neskonale lepším stavu než do krajské kampaně v minulém roce. Přibylo nám členů, příznivců. Je za tím vidět drobná a trpělivá práce mnohých z nás. Za to Vám velmi děkuji.

8682180608_53ea6574a8_z

Mnozí si říkají jakou máme šanci se do parlamentu dostat? Jakou má cenu to, že získáme o pár hlasů více nebo méně? Proč věnovat čas a úsilí snaze o změnu poměrů v naší zemi? Na 5 % dosáhnout bez médií, koupených nebo zmanipulovatelných přeci nejde.

Jde. Šance je a nemalá. Mnoho lidí se nedá koupit billboardy A. Babiše. Nedá se zmanipulovat, „kulturní frontou“ podporující TOP09. Nejsou zatemnění nenávistí vůči jen trochu úspěšnějším v podání ČSSD, SPOZ a KSČM. A nemohou s klidným srdcem volit již tolikrát zprofanovanou a zmatenou ODS.

Na ty lidi, co mají vlastní rozum a hlavu cílíme. Je jich dost. Jen o nás neví a mají prioritu jinde. V práci, zájmech a koníčcích, rodině. Pojďme je probudit. Potřebují vidět jasnou a životaschopnou alternativu. Pojďme jim ukázat, že my na to máme! Dlouhodobě.

Svobodní na Zlínsku mají šanci vykřesat jiskru. Chci v našem kraji výjimečně dobrý výsledek. Nejsme sice tradičně „pravicový kraj“ jako je třeba Praha.  Ale zdravý rozum zde nevymřel, naopak. Lidi dobře ví, že politici se o ně nepostarají a že je k nám daleko a drobty z přerozdělování sem nepadají moc často.
Když budeme mít výborný výsledek dáme ostatním vědět, že to jde. Že je třeba vytrvat. Pokročíme z plánů o expedici na Mount Everest a vstoupíme do základního tábora. S výsledkem blížícím se 5 % se nám bude řešit jak příští volba do EU parlamentu, tak obecní volby příští rok, neskonale lépe.

9200915146_09a51c80dd_h

Všichni z nás chtějí otočit pomyslným kormidlem naší země. Již několik let je loď naší republiky rozjetá velmi špatným směrem a hlavně mladá generace začíná vyrůstat v systému, kde jsou dotace na „zdravé“ školní svačiny, vlastně normální věc! Bez dotace, si lidé za chvíli nepostaví dům, nespraví plot. Nezačnou studovat. Vychováváme generaci lidí s nataženou dlaní, ne generaci inovátorů, průzkumníků, dříčů a stavitelů. Tohle už není legrace, je to děsivá vize úplně zblblé populace a země.

jeCas

Je čas. Pojďme být tou jiskřičkou zdravého rozumu. Stojí za námi ideje, které se osvědčily. Máme za sebou argumenty a historickou zkušenost. Naši protivníci mají peníze a heslo „Bude líp.“(nebo podobně prázdné). To jim ale stačit nebude.

Z naší malé jiskry jistě bude plamen touhy po svobodě! Ale první to chce tu jiskru, oheň se rozhořívá pomalu. Pak až spaluje!

Dost řečí. Jak můžete pomoci?

 • Mluvte o Svobodných, dejte si placku na sako, košili, tričko. Přihlaste se k barvám. Nechci nekritické fanouškovství. Ale nebojme se projevit nadšení, že tu je naděje. Tohle všichni děláte mnozí už teď. Ale nezapomínejte na to.
 • Náš kraj rozdělíme kraj podle katastrů do obcí / území – to budou vaše teritoria, kde
  • Shánějte lidi do okrskových komisí
  • Organizujte distribuci materiálů
  • Vylepujte plakáty
  • Mluvte s lidmi, organizujte posezení v hospodě, kavárně. Na tréningu. Lidé budou volby řešit. Ne dlouho ale budou.
  • Napište mi, které katastry / obce jste schopni a ochotni řešit na tom@pajonk.cz
 • Zapojte se do plánované kontaktní kampaně – termíny kde budeme kdy budou.
 • Každý z Vás, kdo má plot (a je zcela, opakuji zcela jedno, kde) – poptejte banner „Volím Svobodné“. Dodám.
 • Nápadem na akce- happeningy
 • Pište články na blogy, do novin

V neposlední řadě můžete přispět na náš transparentní krajský účet, zde jsou pohyby na něm.

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?pohyby_DAT_od=1.1.2013&pohyby_DAT_do=22.08.2013&protiucet=&kod_banky=&VS=&SS=&UID=&PEN_typ_pohybu=&smer=&castka_min=&castka_max=&ID_ucet=2900382832

Pokud uspějeme v dalších volbách budeme zase silnější. Jde teď opravdu o hodně.

Tomáš Pajonk

Foto: Ivan Dostál

tom