Představujeme se – Bohumil Krajsa

 V dnešním pokračování cyklu „Představujeme se“ předkládám pár otázek Bohumilu Krajsovi. Vím, že máte moc práce, že jste hodně v terénu, ale snad Vám pár minut na odpovědi vybude:

1. Co se týká volebního výsledku Svobodných – jste optimista nebo pesimista?

Výsledek bude určitě dobrý, bohužel nebude tak dobrý, aby se mohl začít realizovat program strany. V tomto ohledu jsem pesimista. Ať bude výsledek jakýkoliv, nesmíme polevit v aktivitě při získávání nových členů, příznivců a podporovatelů myšlenek Svobodných.

2. Základním postulátem Svobodných jsou nízké daně – jak moc by Vám pomohly v podnikání?Bohumil Krajsa

Pro podnikatele je důležité, aby měli komu prodávat svoje služby, výrobky a zboží. Lidé jsou zatíženi velkými daněmi a zbývá jim méně peněz na útratu. V našem oboru, rámování obrazů a prodeji výtvarných potřeb, je to obzvlášť patrné. Podnikatelé sami platí různé daně, které musí zakalkulovat do cen. Ceny rostou, kupní síla klesá. Snížení daní by prospělo všem.

 3. Je správné, aby všelijací aktivisté mluvili např. do školství a žádali zrušení Zvláštních škol, i když  jsou podle pedagogů prospěšné hlavně pro děti, které by jinak v Základních školách zaostávaly?

O způsobu vzdělávání svých dětí by měli rozhodovat hlavně rodiče ve spolupráci s pedagogy. Nemyslím si, že by do toho měli vstupovat nějací samozvaní aktivisté.

4. Jaká je Vaše nejhorší noční můra stran složení příští vlády?

Noční můry ze složení sněmovny opravdu nemám. Myslím, že tyto volby opět nic zásadního nevyřeší. Snad ty příští, ve kterých budou Svobodní sestavovat vládu.

5. Chodíte nakupovat? A co říkáte na to, jak nás obchodníci dnes a denně klamou?

Občas nějaký nákup udělám. Nemyslím si, že nás obchodníci dnes a denně klamou. Pokud jsem v pozici zákazníka, tak mám svobodnou volbu, jestli u špatného obchodníka nakoupím nebo ne. Jako obchodník zákazníky neklamu, protože spokojený zákazník je naší nejlepší reklamou.

Děkuji z celého srdce
Věra Hubená