Lidé poslali lídry koalice do předvolebních debat

Minimálně desetiprocentní preference či volební potenciál přisuzují všechny aktuálně publikované výzkumy koalici Svobodní a Soukromníci ve Zlínském kraji. A právě na základě dosavadní důvěry lidí v program koalice, vedené senátorem Ivo Valentou, se zástupci Svobodných a Soukromníků zúčastní důležitých předvolebních debat.

Podle agentury SANEP dosahuje volební potenciál Svobodných a Soukromníků ve Zlínském kraji 12,9 procenta, Median a STEM/MARK mluví o 10 procentech a společnost PHOENIX Research přisuzuje koalici volební preference 10,9 procenta. Právě na základě výzkumu zvou jednotlivá média zástupce stran do krajských předvolebních debat. Dnes se tak Tomáš Pajonk účastnil debaty pro Blesk.cz, další v pořadí bude Česká televize.

„Jsem rád, že nám lidé dali možnost účastnit se těchto debat. Pro nás je to dobrá možnost, jak představit konkrétní řešení problémů, které trápí obyvatele Zlínského kraje,“ říká Tomáš Pajonk, dvojka na kandidátce Svobodných a Soukromníků. Ten se v dnešní debatě zabýval například krajským školstvím, představil recepty jak zabránit vylidňování regionu či se vyjadřoval k situaci v holešovské průmyslové zóně. Věnoval se i dalším bodům z podrobného programu koalice.

Záznam z debaty si můžete pustit zde