Růžová budoucnost zelené rallye – „dobře vyhozené peníze“?

„V letošním roce přibyla na Barum rallye k  základnímu programu a 10.ročníku závodu veteránů Star Rally Historic další „atrakce“. V módě jsou elektromobily a tak pojďme přidat „Green rallye“.

Fantazírovat můžeme do nekonečna… Co dalšího vymyslíme a na co si zažádáme Kraj o dotační peníze? Co třeba závod automobilů s pohonem čistě na řepkový olej?

Stačí pak už jen napsat krásnou báseň o přínosu takového nápadu pro Zlínský kraj.

A žádost podejme šikovně – tak, aby nebylo možné poskytnout peníze třeba jen na závod veteránů a na nové vylepšení o módní elektromobily ne.

Z celkových nákladů na Star Rally Historic a Green Rally 860 tisíc Kč, zažádali organizátoři Kraj o 600 tisíc Kč. Pro zastupitele musí být velmi těžké hlasovat jinak, než pro poskytnutí dotace. Mohli by pak být označení za „škůdce“, za ty, kdo si nepřejí konání akce, jejíž část (závod veteránů), má již tradici a těší se zasloužené oblibě diváků.

Každý se pochopitelně snaží získat peníze tou nejméně náročnou cestou a zdá se, že Kraj rozhazuje peníze velmi rád. Proto je pro pořadatele výhodnější podat žádost o dotaci než pracně shánět další soukromé sponzory.

Podívejme se ještě na jednu kuriózní část textu z dotační žádosti:

„Green Rally vznikla teprve v letošním roce a oproti Star Rally Historic se bohužel nemůže pyšnit svojí historií, nicméně z hlediska budoucnosti a perspektivy pro region jsou její vyhlídky více než růžové.

K tomu dodáváme: Pokud nepřestanou zastupitelé kraje rozhazovat peníze občanů na líbivé, avšak pro život občanů nedůležité věci, pak může zelená rally počítat s růžovou budoucností.

Doufáme ale, že zastupitelé začnou raději investovat třeba do oprav silnic, aby ty naše úplně obyčejné neelektrické automobily nemusely do servisů se zničenými tlumiči.