Rada Zlínského kraje: Pozemky máme, takže hurá na výlet!

Na 15. zasedání zastupitelstva Zlínského kraje jsem hlasoval pro nákup pozemků pro případnou stavbu nové zlínské nemocnice v Malenovicích. To proto, aby nedošlo k zablokování této možnosti nebo k jejímu výraznému zkomplikování. Zároveň jsem důrazně prohlásil, že tím hejtmanovi „nedávám bianco šek“ pro to, aby dále pokračoval v uskutečňování své vize stylem, kterým tak činil dosud. Více ZDE.
Schvaluju vypracování důkladné studie proveditelnosti či dalších podkladů důležitých pro zodpovědné rozhodnutí zastupitelstva. Naprosto však odmítám jakékoliv další zbytné výdaje.

V pondělí 12.11.2018 proběhlo jednání Rady Zlínského kraje, na kterém si radní odsouhlasili výlet do Izraele, aby si mohli prohlédnout novou nemocnici ve městě Ashdod. Deklarovaným účelem výletu je „seznámit se s provozem nemocnice a jejími funkcionalitami“. Kromě vybraných radních se výletu měli zúčastnit někteří úředníci Krajského úřadu, ale také opoziční zastupitel Ing. Zdeněk Vacek (SPD).
Jsem přesvědčený, že v této fázi rozhodování o případné nové nemocnici jsou podobné výdaje unáhlené. A zcela upřímně nerozumím důvodu účasti kolegy Vacka. Doufám, že své dojmy z výletu zpracuje racionálně a že neovlivní jeho budoucí objektivitu rozhodování.

tomas-pajonk_malyportret

Ing. Tomáš Pajonk,

předseda Strany svobodných občanů,

Zastupitel Zlínského kraje