Vše nej v roce 2019 všem skutečným i neskutečným zemědělcům!

Naše milovaná EU má těžký úkol. Přemýšlí, jakým způsobem by ztrestala zemědělce, kteří diverzifikovali své příjmy. Děláš ještě něco jiného v signifikantně větší míře? Nejsi „skutečný zemědělec“, dotace šlus! Valachu, tož ty sis dovolil o dlúhých zimních večerách pomoct svojí rodině bez naší pomoci tím, že vyrábíš švrláky? Tož to né! Nejsi skutečný zemědělec, dotace šlus!

http://sppk.sk/clanok/2426

Ve chvíli, kdy stát nebo nadstát předefinovává významy pojmů (posouvá, rozšiřuje, zužuje), je to vždy minimálně směšné a trapné, ale také méně či více nebezpečné.

Držme se zdravého selského rozumu, chraňme si pojmy a jazyk, který se osvědčil tím, že si docela rozumíme. Vysmějme se absurditě, kterou papaláši produkují, neakceptujme jejich terminologii.

Kdo je „skutečný zemědělec“?

  • Skutečný zemědělec je ten, kdo pozná, kterým koncem motyky se kope, kdo umí motyku chytit do ruk a kdo to také, třeba jen občas, dělá.
  • Skutečný zemědělec je alergický na to, když nějací nablblí papaláši definují, kdo zemědělec je a kdo není.

Do roku 2019 přeju všem skutečným zemědělcům optimální množství srážek, dobrou úrodu a radost ze života s mozoly.

A ve vzdálenější budoucnosti také to, aby vaše životy a úspěchy přestaly záviset na zrůdně monstrózních přerozdělovacích mašinériích a aby zmizely ty plné valníky byrokracie.

jabka

hadica

Ing. Marek Štěpán

Strana svobodných občanů, Zlínský kraj

expert na péči o krajinu a životní prostředí