Aliance voda Zlínsku

Předseda východomoravského krajského sdružení Svobodných, Ing. Jiří Procházka, MBA, je zakládajícím členem spolku Aliance voda Zlínsku.

prochazka-332x491

Na této stránce vám budeme přinášet aktuality spolku.

30.4.2019 - VEOLIA i dnes prohrála svůj spor se zakládajícími členy Aliance Voda Zlínsku u Vrchního soudu v Olomouci.

Čtyři zakládající členové Aliance Voda Zlínsku, MUDr. Lubomír Nečas, Ing. Jiří Procházka, Pavel Sekula a Ing. Václav Tomášek CSc, po výhře u Krajského soudu v Brně, vyhráli dnes i u Vrchního soudu v Olomouci, kam se VEOLIA odvolal proti loňskému rozsudku KS v Brně.

Vrchní soud v Olomouci tak potvrdil rozhodnutí KS v Brně a sice, že se zakládající členové Aliance Voda Zlínsku nedopustili nezákonného jednání, když poukazovali na nevýhodnost zavedení provozního modelu s Veolií.

Veolie prostřednictvím dceřiné firmy Moravská vodárenská a.s. zažalovala výše jmenované za poškození dobré pověsti právnické osoby a mimo omluvy požadovala od žalovaných zadostiučinění ve výši 200.000,- Kč.

Vytýkány byly výroky Pavla Sekuly, že : „tunel ve VaK Zlín je nejbrutálnějším útokem na samu podstatu demokracie a znovunabytou svobodu. Byl rozkraden majetek a vykradeny peněženky obyvatel Zlínska…“

Výrok MUDr. Lubomíra Nečase, že : „ten kdo provozuje prodej vody (Veolia), ten si stanovuje marže, ten kdo vlastní infrastrukturu (VaK Zlín, města a obce), ten o ziscích nerozhoduje

Výrok Ing. Jiřího Procházky, že : „…Nicméně politické vedení města (Zlína) je v klidu a využívá nemalé finanční prostředky k manévrům u soudů, popřípadě k ovlivňování veřejnosti polopravdami a nepravdami.“

Výrok Ing. Václava Tomáška, že: „Nahrávat zisky zahraniční společnosti z kapes vlastních lidí je jasné porušení péče řádného hospodáře o svěřený majetek. Díky současnému postupu zlínské radnice jsme se zřekli dotací velkého rozsahu na rekonstrukci vodohospodářské infrastruktury a zcela jistě je budeme nuceni do budoucna uhradit ze svého“.

Soud neshledal tato a další vyjádření prezentovaná široké veřejnosti ve Zlíně jako závadná a žalobu zamítl a přikázal Veolii uhradit žalovaným náklady soudního řízení.

Je to potvrzení všech těchto výroků a snahy výše jmenovaných a dalších občanů města Zlína o to, aby byla veřejnost informována o nepravostech, kterých se politici města Zlína v minulosti a současnosti dopouštěli, a dále se dopouštějí.

únor 2018Referendum o vodě ve Zlíně nebude. Zastupitelé lidové hlasování neschválili, spor půjde k soudu, článek ČRo Zlín, 7.února 2019

leden 2019Magistrát Zlína přijal návrh Aliance voda Zlínsku na konání místního referenda, předal ho Radě města Zlína a dle zákona by o konání referenda mělo rozhodnout městské zastupitelstvo na svém nejbližším jednání, tedy 7.2.2019

Text návrhu referenda ke stažení ZDE. Listina potvrzení přijetí návrhu referenda Magistrátem ke stažení ZDE.

říjen 2018 - Zlín: stop vykrmování cizích pašíků „V komunálních volbách ve Zlíně to budete vy, kdo rozhodne o tom, zda budete nadále nedobrovolně vykrmovat pašíka, jehož sádlo skončí na jiném než na vašem chlebu. Ono ani neskončí na chlebu, spíše na bagetě.“

září 2018 - Tisková zpráva ke zpětvzetí návrhu referenda

8.6.2018 Tiskovou konferencí ve Zlíně byla dnes zahájena petiční akce za vyhlášení referenda o zrušení nemravného, tzv. „provozního“ modelu, který znamená privatizaci zisků z vodárenství na Zlínsku a zároveň socializaci ztrát, kdy náklady na vodárenskou infrastrukturu platí daňoví poplatníci. Jak na petici reagoval primátor Adámek? V podstatě znuděným zvoláním v duchu „Je to jen kampáááň…“ Více v našem článku ZDE (s odkazem na reportáž Českého rozhlasu Zlín). Podrobnější článek o petici a referendu na stránkách Aliance ZDE.

červen 2018 – Zakládající členové Aliance Voda Zlínsku vyhráli soud s Veolií – Článek Jiřího Procházky „Má to smysl, bojovat.ZDE. Tisková zpráva Aliance ZDE.